Turandot’a Karahan ses verecek

Turandot’a Karahan ses verecek

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü, tenor Murat Karahan, 4 Eylül’de başlayacak Aspendos Opera Bale Festivali’nde Turandot Operası ile seyirci karşısına çıkacak.

Tarih
13 Ağustos 2018 Pazartesi
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan, antik tiyatronun tarihi atmosferinde sanatseverlere opera ve bale izleme imkanını sunan Uluslararası Aspendos Opera Bale Festivali’nin bu yıl 25’nci kez gerçekleştirileceğini bildirdi. 4 Eylül’de başlayacak festivalde iddialı bir program hazırladıklarını vurgulayan Karahan, açılışın dünyanın en önemli ve en eski opera festivallerinden İtalya’daki Arena di Verona’da (Verona Arenası) sahnelenen besteci Giacomo Puccini’nin ölümsüz eseri Turandot’la yapılacağını açıkladı.

VERONA’DAN SONRA

Ankara ve Antalya Devlet Opera Balelerinin ortaklaşa prodüksiyonu Turandot’un rejisörlüğünü Vincenzo Grisostomi Travaglini’nin, orkestra şefliğini de Alberto Veronesi’nin üstlendiğini anlatan Karahan, “Geçen ay Arena di Verona’da Turandot seslendirmiştim. Şimdi o eseri, Calaf rolünü, Aspendos’ta seslendireceğim. İtalya’da izleme şansı olmayan izleyicilerimizi de Aspendos’ta ağırlamaktan mutluluk duyarız. Arena di Verona’daki Turandot’u ayaklarına getiriyoruz” şeklinde konuştu.


Yeni Şafak

HER AN YANINIZDA!

GOOGLE PLAY ve APPSTORE’DAYIZ