Türkiye’nin ilk ve tek popüler kültür festivali fizy İstanbul Müzik Haftası sona erdi

Türkiye’nin ilk ve tek popüler kültür festivali fizy İstanbul Müzik Haftası sona erdi

Zorlu Performans Sanatları Merkezi organizasyonuyla, fizy ana sponsorluğunda gerçekleşen fizy İstanbul Müzik Haftası, altı gün boyunca Zorlu PSM'de 25 bin kişiye unutulmaz bir festival deneyimi yaşattı.

Tarih
24 Eylül 2018 Pazartesi
Festivalin son gününde Şebnem Ferah, Edis, Gripin, Simge Sağın, Gökcan Sanlıman ve Alper Erözer sahne aldı

Türkiye'nin ilk ve tek popüler kültür festivali olma özelliğini taşıyan fizy İstanbul Müzik Haftası, altı gün boyunca birbirinden renkli etkinliklere, efsane müzisyenlere ve genç sanatçılara, ilham veren paneller ve söyleşilere, imza günlerine ev sahipliği yaptı. ​

Zorlu PSM organizasyonuyla gerçekleşen fizy İstanbul Müzik Haftası, Zorlu PSM'de 5 farklı sahnede 36 konser, 300 müzisyen, 13 panel, 47 konuşmacı ve 5 imza günü ağırladı.

25 bin müzikseverin katıldığı festival boyunca Zorlu PSM'de adeta yıldızlar geçidi vardı: MFÖ, Athena, Bülent Ortaçgil, Teoman, Şebnem Ferah, Kenan Doğulu, Selda Bağcan, Nil Karaibrahimgil, mor ve ötesi ve Gripin gibi yerli sahnenin efsane müzisyenlerinden Kalben, Edis, Ece Seçkin, Alper Erözer gibi genç yıldızlara birçok isim sevenleriyle buluştu.

Festivalin dünyaca ünlü konukları arasında 25.yıl konserleriyle Kruder & Dorfmeister ve Norveçli müzisyen Erlend Øye & La Comitiva yer aldı. fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında Türkiye'nin ilk dijital müzik ödülleri olan "fizy Müzik Ödülleri" de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

TÜRK POP FESTİVALİ'NİN SON GÜNÜNDE YILDIZLAR VE GENÇ YETENEKLER BİR ARADAYDI

fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında gerçekleşen Türk Pop Festivali'nin son günü de coşkuyla geçti.

Türk rock müziğinin güçlü sesi Şebnem Ferah, yeni neslin en çok konuşulan yıldızlarından Edis, klasikleşen şarkılarıyla Gripin ve genç müzikseverlerin radarındaki isim Gökcan Sanlıman ile kapılarını açtı.

HER AN YANINIZDA!

GOOGLE PLAY ve APPSTORE’DAYIZ